Wydarzenia

Kampania społeczna

Organizatorom kampanii społecznych zwykle chodzi o promocję społecznie wartościowych wzorców zachowań oraz o zwrócenie uwagi na istotny, nierozwiązany problem. W naszym konkretnym przypadku, dzięki kampanii, chcemy zaprosić Polaków do zmiany stereotypowego myślenia o bezdomności. Wizerunek bezdomnego zmienił się bowiem na przestrzeni 100 lat. To już nie tylko osoby obarczone chorobą alkoholową czy tak zwane „czarne charaktery”. Konsumpcjonizm i apetyty na posiadanie „coraz to więcej”, stały się chorobą współczesności, która każdego dnia może zmienić bogatych w biednych, a przedsiębiorczych w bezradnych. Ta kampania ma nas przekonać, abyśmy wzorem św. Brata Alberta, stali się bardziej wrażliwi i potrafili dzielić się tym, co mamy z potrzebującymi.

Wydarzenia specjalne

Formułą naszego „pomagania ze smakiem” będą wydarzenia specjalne w ramach, których gotować będziemy w każdym kolejnym miesiącu zupę z kalendarza. Będziemy to czynić w mieście, gdzie działają koła terenowe, z udziałem naszych gwiazd z kalendarza.
Wystartowaliśmy 14 stycznia 2016 roku o godzinie 12:30 w Studio Kulinarnym Piotra Kucharskiego w dawnej rozlewni piwa, wrocławskim Browarze Mieszczańskim, przy ulicy Hubskiej 44-45, z pierwszym briefing dla mediów, połączony z wydarzeniem specjalnym pt. „Talerz Miłosierdzia… z gwiazdami”.

Więcej na temat wydarzeń można przeczytać w poniższych wpisach:


[Wrocław 14.01.2016]

 

baner

Inauguracja kampanii „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem”! [Wrocław]

Przygotowania do pomagania 14 stycznia 2016 roku w Studio Kulinarnym Piotra Kucharskiego we wrocławskim Browarze Mieszczańskim było gwarnie, wesoło i smacznie. Napływających gości witał już w progu zapach gotującej się sycącej zupy rekomendowanej przez biskupa Edwarda Janiaka i roześmiane twarze organizatorów wydarzenia. Przy kuchni sprawnie wydawał komendy, pieczołowicie doglądając procesu gotowania, sam Mistrz – Piotr […]

1 komentarz

[Zabrze 14.02.2016]

banner_luty

Pokochaj życie pełne wyzwań

Z takim walentynkowym przesłaniem 14 lutego, punktualnie o godzinie 12: 00 powitaliśmy naszych gości w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Była to już druga odsłona „Talerza Miłosierdzia… z gwiazdami”, naszej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pomagamy ze smakiem”. Tym razem gościliśmy Renatę Mauer–Różańską, która do jubileuszowego kalendarza 2016 podarowała nam swój przepis na zupę grochową.

0 komentarzy

[Łódź 08.03.2016]

 

banerlodz

Naprawdę jaka jesteś…

„Naprawdę jaka jesteś” mieliśmy się przekonać w dniu 8 marca 2016 roku w Studio Kulinarnym Book&Cook w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 138/140, gdzie na godzinę 12:00 zaplanowany został briefing dla mediów, połączony z wydarzeniem specjalnym pt. „Talerz Miłosierdzia…z gwiazdami”. To miała być trzecia odsłona kampanii społecznej „Pomagamy ze smakiem”. Tym razem z Krzysztofem Kiljańskim w […]

0 komentarzy