Pomagamy ze smakiem

Już od 35 lat Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wspomaga osoby wykluczone w tym bezdomne. Zgodnie z ideą św. Brata Alberta organizuje schronienie i strawę dla potrzebujących. Bywa, że dla podopiecznych jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia jest zupa, serwowana przez cały rok w 90 placówkach Towarzystwa. To danie często gości na stołach Polaków, zatem dla nas, organizatorów kampanii, stało się niejako symbolem pomagania. Zaproszone do projektu znane osoby podzieliły się swoimi ulubionymi przepisami na ten posiłek. Poparły je swoimi osobistymi wizerunkami w celu zwrócenia uwagi na problem bezdomności i wykluczenia. Tym sposobem chcemy zachęcić wszystkich Polaków do dzielenia się symbolicznym talerzem zupy z potrzebującymi. Czasem wystarczy tak niewiele, aby osiągnąć wielki efekt.

Talerz Miłosierdzia

Projekt ten jest kolejną odsłoną akcji „Talerz miłosierdzia”.  Została ona zapoczątkowana przez „Fundację Bliźniemu Swemu…na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”, w roku 30-lecia działalności naszego Towarzystwa. W przeszłości, patronowali tej akcji Grażyna Torbicka czy Krzysztof Zanussi.

Kalendarz z Gwiazdami

Z okazji 35-lecia powstania Towarzystwa oraz w 100. rocznicę śmierci naszego Patrona – św. Brata Alberta, nasi Pracownicy i Wolontariusze przy współpracy wyjątkowych Przyjaciół, stworzyli unikatowy kalendarz. 12 miesięcy 2016 roku to 12 dedykowanych przepisów na ulubioną zupę Natalii Kukulskiej, Natalii Lubrano, Renaty Mauer-Różańskiej, Kingi Preis, Ewy Wachowicz, Siostry Moniki (Albertynki), bp Edwarda Janiaka, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kucharskiego, Roberta Makłowicza oraz Andrzeja Wrońskiego.

kalendarz

ms2

Małgorzata Sieńczyk – szefowa kampanii „Pomagamy ze Smakiem” z kalendarzem 2016

Kalendarza nie można kupić, jest bowiem podziękowaniem za okazaną nam pomoc. Aby otrzymać kalendarz wystarczy zostać darczyńcą!

Dowiedz się jak możesz pomóc.