baner

Inauguracja kampanii „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem”! [Wrocław]

Przygotowania do pomagania

14 stycznia 2016 roku w Studio Kulinarnym Piotra Kucharskiego we wrocławskim Browarze Mieszczańskim było gwarnie, wesoło i smacznie. Napływających gości witał już w progu zapach gotującej się sycącej zupy rekomendowanej przez biskupa Edwarda Janiaka i roześmiane twarze organizatorów wydarzenia. Przy kuchni sprawnie wydawał komendy, pieczołowicie doglądając procesu gotowania, sam Mistrz – Piotr Kucharski.

 Czas start

Punktualnie o 12: 30 rozpoczęliśmy zaplanowany briefing dla mediów. Prowadząca spotkanie rzeczniczka prasowa – Beata Butwicka, przedstawiła organizatorów spotkania w osobach wiceprzewodniczącego Bohdana Aniszczyka oraz dyrektora biura zarządu głównego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Małgorzatę Sieńczyk. Władze samorządową reprezentowali: Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, oraz Wiceprezydent Wrocławia Anna Szarycz. Obecna była również Marzena Horbaczewska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Komitet Honorowy obchodów jubileuszu 35-lecia naszego Towarzystwa, reprezentował prezes zarządu Supra Brokers SA, Rafał Holanowski. Z radością mogliśmy również powitać nasze kalendarzowe gwiazdy, w osobach jego ekscelencji ks. Biskupa Edwarda Janiaka oraz Renatę Mauer – Różańską. Towarzyszyli nam również przedstawiciele koła wrocławskiego oraz zabrzańskiego. W dużej liczbie przybyli nasi przyjaciele i sympatycy, którzy aktywnie pomagali nam w przygotowaniach kampanii. Licznie reprezentowane były wrocławskie media.

DSC_0098-001

Małgorzata Sieńczyk. Dyrektor Biura Zarządu Towarzystwa oraz pomysłodawczyni kampanii ”Pomagamy ze smakiem” udziela wywiadu Telewizji Polskiej.

DSC_0114-001

Renata Mauer- Różańska, jest autorką jednego z przepisów kalendarza. Na zdjęciu, podczas wydarzenia udziela wywiadu Radiu Eska i RMF Maxx.

Mamy 35 lat i chcemy nadal pomagać

Bohdan Aniszczyk, który do ubiegłego roku, czyli przez prawie 20 lat pełnił funkcję przewodniczącego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, powiedział, że jemu te 35 lat minęło szybko, ale i pracowicie. 150 placówek, 67 kół ponad 3000 wolontariuszy i współpracowników w całej Polsce. Nie czas jednak na podsumowania, zastrzegł, jeszcze mamy tyle do zrobienia, bowiem jak wynika z badań i obserwacji, osób potrzebujących w tym bezdomnych, nie ubywa. Zmienił się na przestrzeni 100 lat wizerunek bezdomnego, zmieniają się sposoby i narzędzia pracy osób chcących pomagać. I właśnie tym nowoczesnym metodom wyszła naprzeciw Małgorzata Sieńczyk, kierująca naszą kampanią. To ona jest pomysłodawczynią kalendarza z przepisami na ulubioną zupę. Podziękowała wszystkim gwiazdom za zaangażowanie w projekt oraz użyczenie nie tylko przepisów, ale i osobistych wizerunków. Zaprosiła do osobistego udziału w sztafecie naszych kalendarzowych zup.

 

Bohdan Aniszczyk wiceprzewodniczący TPBA. W czasie briefingu mówił o tym, jak potrzebującym pomagało się kiedyś, a jak dzisiaj.

Bohdan Aniszczyk wiceprzewodniczący Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W czasie briefingu mówił o tym, jak potrzebującym pomagało się kiedyś, a jak dzisiaj.

Biskup Edward Janiak, w czasie wydarzenia, symbolicznie zainaugurował kampanię, przekazując ugotowaną przez Piotra Kucharskiego zupę na ręce Prezes Koła Zabrzańskiego, Pani Marii Demidowicz, gdzie odbędzie się kolejne gotowanie.

Biskup Edward Janiak, w czasie wydarzenia, symbolicznie zainaugurował kampanię, przekazując ugotowaną przez Piotra Kucharskiego zupę na ręce Prezes Koła Zabrzańskiego, Pani Marii Demidowicz, gdzie odbędzie się kolejne gotowanie.

Smacznie znaczy skutecznie

Za chwilę wyruszamy więc w trasę, bowiem naszym zdaniem, pomagać to być blisko ludzi i ich problemów. Już w lutym gotujemy kolejną zupę z kalendarza w Zabrzu, a potem dalej, od morza po góry, zaniesiemy nasze jubileuszowe przesłanie, że warto i trzeba pomagać i że najlepiej takie pomaganie smakuje w zespole. Zapraszamy, dołącz do nas. Gwarantujemy, będzie Ci to pomaganie smakowało.

Zespół kampanii „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem”.

Zespół kampanii „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem”.

Kiedy i gdzie gotujemy…z gwiazdami

gotowania

Mapa zainicjowanej we Wrocławiu sztafety zup. Przed nami jeszcze 11 wydarzeń, na które już teraz zapraszamy wszystkich naszych współpracowników, sympatyków, przyjaciół, wolontariuszy i zainteresowane kampanią osoby.

Na wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Koła Zabrzańskiego, które już 14 lutego będzie gospodarzem kolejnej akcji „Talerz miłosierdzia…z gwiazdami”

Na wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Koła Zabrzańskiego, które już 14 lutego będzie gospodarzem kolejnej akcji „Talerz miłosierdzia…z gwiazdami”


Więcej na temat kampanii znajdziesz w poniższych linkach:

Ostatnie sztuki kalendarza w limitowanej wersji na rok 2016 z 12 przepisami Gwiazd! Aby otrzymać kalendarz, należy przekazać na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta darowiznę. Więcej na stronie „Jak możesz pomóc?”
O wydarzeniu można przeczytać w publikacjach medialnych. Więcej na stronie „media o nas”
Jeżeli chcesz napisać o wydarzeniu „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem” na swoim portalu, blogu, stronie internetowej, etc. zajrzyj do zakładki „dla mediów” i napisz do nas na adres: pr@tpba.pl
Dołącz do nas na Facebooku! Dołączając do grona naszych fanów, możesz pomóc dzieląc się informacjami na temat kampanii ze swoimi znajomymi.

Jedna odpowiedź do “Inauguracja kampanii „Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze smakiem”! [Wrocław]

Dodaj komentarz